EVENT : Runda 0 Driftingowych Mistrzostw Polski

Event

EVENT : Runda 0 Driftingowych Mistrzostw Polski

Powiew lata i spalonej gumy !

Treningowa runda 0 Driftingowych Mistrzostw Polski

Słońce, bezchmurne niebo, zapach grilla i… driftowozy. Tak w jednym zdaniu wyglądał treningowy weekend z Driftingowymi Mistrzostwami Polski na lotnisku w Białej Podlaskiej. Zawodnicy w pełni wykorzystali możliwość przetestowania swoich samochodów po zimowych pracach i rozgrzać się przed rundami punktowanymi. Szczególnie przed najbliższą 19-20 maja na lotnisku Bemowo w Warszawie.

Pełne dwa dni jazdy na 3,5 kilometrowym pasie startowym były wyjątkową okazją do rozpoczęcia driftingowego sezonu 2018 roku. W wyjątkowym, piknikowym klimacie i humorze weekend zaczął się z samego rana, kiedy poranne słońce rozpieszczało organizmy utęsknioną witaminą D. Trzymani przez zimę drifterzy wystrzelili na trasę już po godzinie 9:00.
Każdy zarejestrowany zawodnik jeździł tyle, ile maszyny dawały radę. Pierwszy dzień oszczędził driftowozy i obyło się bez poważniejszych usterek. Sobota była także dniem parady. Na zaproszenie burmistrza miasta Biała Podlaska zawodnicy DMP w obstawie Straży Miejskiej zaprezentowali swoje driftowozy w pełnej krasie na malowniczym rynku gminnego miasta.

Drugi dzień był już wyzwaniem, ale jednocześnie gratką na widzów obecnych na lotnisku. Fani mieli
możliwość oglądać nie tylko fantastyczne przejazdy treningowe, ale i zmagania mechaników
teamowych przy jak najszybszym usprawnianiu maszyn. Dodatkowo zawodnicy byli otwarci na
wyjątkowe jazdy bokiem z pasażerami.

Powiew-lata-i-spalonej-gumy-6

Najbliższa runda już 19 i 20 maja na warszawskim Bemowie. Rozpocznie ona tegoroczną rywalizację, jak zawsze, na najwyższym poziomie. Pojawią się zawodnicy, którzy wystartują po raz pierwszy. Nie zabraknie też śmietanki towarzyskiej, stałych bywalców DMP. Rozpoczęty, dymny sezon w całości przed nami! To najlepszy moment, żeby w swoim wakacyjnym kalendarzu uwzględnić wypad ze znajomymi na piękne, motoryzacyjne show – Driftingowe Mistrzostwa Polski.

Powiew-lata-i-spalonej-gumy-4

Michał Zdunek

Michał Zdunek

Dodaj komentarz