Czym zaskoczy 54 Rajd Barbórka ?

Event

Czym zaskoczy 54 Rajd Barbórka ?

Załogi, które wystartują w tegorocznym Rajdzie Barbórka będą miały do pokonania blisko 27 oesowych kilometrów. W harmonogramie, obok dobrze znanych i docenianych odcinków, znalazły się także nowości.

Rajd Barbórka odbędzie się w drugi weekend grudnia (10.12). Tradycyjnie rywalizacja została zaplanowana na całą sobotę. Już o 8:00 kierowcy ruszą do walki na trasie odcinka Służewiec, który w ciągu ostatnich lat na dobre wpisał się w barbórkowy krajobraz. Niespełna godzinę później pierwsze samochody pojawią się na starcie tegorocznej nowości – widowiskowego odcinka Ptak Warsaw Expo, zlokalizowanego na południowo-zachodnich obrzeżach Warszawy.

Po wizycie w serwisie, walka przeniesie się na teren Autodromu Automobilklubu Polski na Bemowie. To lokalizacja, która nierozerwalnie łączy się z grudniową imprezą, a także – z wyłączeniem Kryterium Karowa – skupia największą liczbę rajdowych fanów. Tu, kibice obok walki na torze, mogą zobaczyć także stanowiska serwisowe swoich ulubionych kierowców.

Wisienką na barbórkowym torcie będzie oczywiście Kryterium Karowa. Przejazdy na czas rozpoczną się o 18:30, jednak wszystkich fanów zapraszamy do centrum Warszawy znacznie wcześniej. Na Karowej już o 17:00 ruszą przejazdy pokazowe
, a o 18:00 rozpocznie się walka Legend, które w tym roku będą rywalizowały w zmienionej, zdecydowanie bardziej atrakcyjnej formule.

– Chcemy, aby Rajd Barbórka co roku zaskakiwał nowymi pomysłami. Rozwijamy się z każdym rokiem po to, żeby grudniowa impreza była jeszcze bardziej atrakcyjna i przyciągała jeszcze więcej kibiców, nie tylko rajdowych. Zachęcamy więc do spędzenia czasu z Barbórką. Ten rajd to nie tylko święto motorsportu, ale także doskonała okazja na aktywne spędzenie czasu w gronie rodziny czy najbliższych przyjaciół – mówi dyrektor Rajdu Barbórka, Daniel Siemczuk.


Michał Zdunek

Michał Zdunek